Aktivnosti Leptirića u listopadu

Dječji tjedan

U Hrvatskoj se tradicionalno prvi tjedan u mjesecu listopadu obilježava kao Dječji tjedan, a prvi dan u tome tjednu kao Međunarodni dan djeteta. Svrha toga važnog datuma jest istaknuti važnost dječjih prava zajamčenih Konvencijom o pravima djeteta, dodatno usmjeriti pozornost društva na potrebe djece i njihov položaj u društvu. 

Djeca Leptirića uključila su se u aktivnosti vezane uz Međunarodnu godinu voća i povrća s ciljem povećanja svijesti o zdravstvenoj dobrobiti voća i povrća. Leptirići su već od ranije upoznati s važnosti zdrave prehrane.

U suradnji s osobljem kuhinje proveli su aktivnosti pranja voća, guljenja, rezanja nožićima, miješanja, kuhanja i konzumiranja namirnica. Zajedno su izradili voćnu salatu i isprobavali različite okuse. Djeca su kroz likovne aktivnosti rezanja i lijepljenja, slikanja i modeliranja glinom i kaširanja  povezivali geometrijska tijela, oblike i boje te veličinu i teksturu svakog pojedinog ploda.

Scroll to Top