Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje 11. – 17. 10. 2021.

Kroz razne prigodne aktivnosti djeca su upoznata s procesom nastajanja kruha (od zrna do kruha), s narodnim običajima vezanima uz kruh i njegovo blagovanje, ali i važnošću korištenja zdravih namirnica u svakodnevnoj prehrani. Igrali smo se, modelirali i mijesili tijestom, uživljavali se u uloge pekara te provodili likovne aktivnosti s prirodnim materijalima.

Danima kruha se djeca posebno vesele jer tada imaju priliku samostalno mijesiti i izrađivati vlastiti kruh ili pecivo. Oblikuju ga prema vlastitoj želji,uz pomoć modlica, puštajući mašti na volju, malim (ne)spretnim ručicama gnječeći i razvlačeći komade tijesta te ga ukrašavajući sjemenkama pšenice, kukuruza, zobi, ječma… Jesenska svečanost povodom Dana kruha održana je 19. 10. 2021. na razini cijelog vrtića.

Scroll to Top