Ljeto u Dječjem vrtiću Mačići

Prva pedagoška godina proletjela je brzo u raznim igrama, aktivnostima, istraživanjima, druženju. Mali neznanci postali su prijatelji koji svakodnevno jedva čekaju igru i druženje. U tom ozračju stiglo nam je najveselije, a većini omiljeno godišnje doba – ljeto. U našem vrtiću ljeto su djeca provela u mirnom, obiteljskom okruženju. Starija djeca pomagala su  svojim malim prijateljima u svakodnevnim radnjama i igri, dok su se maleni s veseljem uključivali i pokušavali sve što veliki mogu. Kroz presjek fotografija aktivnosti, raznih igara, druženja i kreativnosti djece,  pokušati ćemo vam dočarati.

Igra pjenom

Istraživanje, spoznajni razvoj i razvoj fine motorike.

Igre vodom

Istraživanje, punjenje raznih posuda, prelijevanje, istjecanje…

Zajednička igra djece, korištenje poticaja i sprava našeg dvorišta

Likovne aktivnosti – slikanje na foliji

Građevni centar na otvorenom – suradnja djece

Konzumiranje obroka na otvorenom

Tijekom ljeta djeca su uživala u doručku na zraku.

Spontane igre i druženja

Ovo je naša kućica – simbolička igra

Pročitaj mi priču

Razvoj koncentracije, govora, mašte.

Kampiranje – naš šator, uđi ako želiš

Ljeto nam se bliži kraju, a mi nestrpljivo čekamo nove izazove i prijatelje koji dolaze u naš veseli vrtić.

Scroll to Top