Svjetski dan smijeha i Sigurno u prometu

Ovaj smo mjesec obilježili vrlo važan dan – Svjetski dan smijeha. Uz smiješne priče, zabavne igrice i dobre šale prisjetili smo se koliko je smijeh važan i dobar za nas, naše raspoloženje i zdravlje. Uz smijeh vežemo i dobre emocije, a upravo smo o tome, u sklopu našeg projekta, čitali u odabranim slikovnicama. Što su to emocije, čemu služe, koje emocije postoje, kako ih prepoznati, pokazati, izraziti i prihvatiti. Iako o tome učimo kroz cijeli život, potrebno je od najranije dobi prepoznati i iskazati emocije kako bi dijete razvilo empatiju i slične sposobnosti.

Naši gosti policajci upoznali su nas sa sigurnim prometom, prometnim pravilima i propisima. Ispričali su kako se u prometu moramo ponašati, kako koristiti semafore, od kada smijemo sami voziti bicikl u prometu i slično. Najzanimljivije je bilo vidjeti prava službena vozila i čuti dvije različite vrste sirena koje policajci koriste. Kako bismo ostalim sudionicima pokazali što je za nas sigurnost u prometu i kako sudionici prometa mogu paziti na sigurnost djece u prometu, sudjelovali smo na likovnom natječaju “Sigurno u prometu“ u organizaciji Policijske postaje Zlatar Bistrica.

Scroll to Top