Zasadi stablo, ne budi panj!

Nacionalna kampanja u Hrvatskoj

U studenom 2021. djeca Dječjeg vrtića Mačići u Maču priključili su se nacionalnoj kampanji sadnje stabala u Hrvatskoj pod sloganom Zasadi stablo, ne budi panj. Stigao je dan sadnje kojem su se naši mališani najviše veselili. Uz veliku pomoć najmanjih, odgojiteljice i pomoćno-tehničko osoblje zasadili su na vrtićkom dvorištu donaciju sadnica poljoprivredne apoteke “Poljodjelac”. Na zelenoj površini vrtića zasadili su 4 voćke – 1 šljivu, 2 jabuke i 1 mušmulu.

Zrno je u zemlji nevidljivo i iz njega izrasta u ogromno drvo. Misao je jednako neprimjetna i iz nje izrastaju golemi ljudski događaji. Lav Tolstoj

Cilj inicijative je potaknuti građane, udruge, tvrtke i ustanove da samostalno ili u suradnji s jedinicama lokalne samouprave diljem Hrvatske zasade što više stabala kako bi pridonijeli ozelenjivanju svojih životnih sredina i time istaknuli važnost i dobrobit drveća i zelenila, osobito u urbanim sredinama.

Uključi se i ti u ovu hvalevrijednu kampanju putem web stranice https://zasadistablonebudipanj.hr.

Scroll to Top