Aktivnosti Leptirića u svibnju

Početkom mjeseca svibnja Leptirići su sadili razno povrće u svoje vrtove koji se nalaze u dvorištu vrtića. Leptirići svakodnevno promatraju rast tih biljaka te brinu o njima.

13. svibnja 2022. naš Dječji vrtić “Mačići” je imao svečano otvorenje uz prigodan program. Leptirići su u programu sudjelovali s recitacijom Boje.

Leptirići sve više vremena provode na otvorenom pa tako se većina jutarnjih aktivnosti odvija na otvorenom. Neke od slikovnica s kojima su se djeca upoznali su Nezadovoljna bubamara i Vrlo gladna gusjenica. Uz slušanje tih slikovnica i priča Leptirići uživaju u slikanju i crtanju na otvorenom.

Krajem mjeseca svibnja Leptirićima u posjet dolazi policija. Djelatnik policijske postaje Zlatar Bistrica na zabavan način Leptiriće upoznaje s pravilima ponašanja u prometu te im pokazuje policijsko vozilo.

Leptirićima u posjet dolaze i vatrogasci iz dobrovoljnog vatrogasnog društva Mače. Vatrogasci su im pokazali vatrogasna vozila te su im pripremili i nekoliko igara.

Scroll to Top