Dobrodošlica novim predškolarcima

Na početku listopada zaželjeli smo dobrodošlicu našim novim predškolarcima. Ravnateljica Jelena podijelila je radne vježbenice koje je i ove godine svim polaznicima omogućila Općina Mače.

Nakon upoznavanja i prilagodbe krenuli smo istraživati o jeseni, njenim plodovima i blagodatima koje nam daje. Obilježili smo Dan kruha i Dan jabuka uz prigodne priče, pjesme i likovne aktivnosti. Usput učimo nove riječi, slažemo smislene rečenice, služimo se likovnim priborom, učimo nove likovne tehnike i vježbamo mišiće ruke i šake. To nam pomaže i u rješavanju raznih grafomotoričkih zadataka kao i pri osvještavanju svojih mogućnosti i samostalnosti.

Imali smo priliku prisustvovati duhovitoj i vrlo poučnoj predstavi „Plačko“ koja se održala u dvorani Dječjeg vrtića. Sa djecom iz drugih odgojnih skupina gledali smo kako je Plačko tragao za svojim pravim imenom, a usput naučio kakve sve suze postoje i koji nas sve osjećaji tjeraju u plač.

Scroll to Top